Hotmelt Eva Bazlı

Sefox 8000 Serisi Eva Bazlı Hotmelt  Yapıştırıcı

Etil Vinil Asetat kısacası EVA bazlı olarak imal edilen bu tip yapıştırıcılar en yaygın yapıştırıcı tipini oluşturmaktadır. Sektörlere göre sunduğu esneklik, optimum kuruma süresi, renk tonu çeşitliliği avantajlarının yanı sıra kullanım kolaylığı ve uzun süre dayanımları ile tercih sebebi olmaktadırlar. Dolgulu olarak imal edilebilen bu tip yapıştırıcıların kalite dolgu oranıyla doğru orantılı olmasa da yakın bir ilişkisi bulunmaktadır. Dolgu oranı arttıkça yapıştırıcı yoğunluğu artmakta bu durum da tüketim miktarını doğrudan etkilemektedir. Dolgusuz olarak sunu ürün çeşitleri daha az oranlarda kullanılarak yüksek performans sunacağından dolgulu ürünlere göre uzun vadede avantajlı durumdadırlar.
Çeşitli sektörlere sunduğu seçenekler ile tüketimi oldukça yoğun olan EVA bazlı yapıştırıcıların bu kadar çok tercih edilip kullanılmasının en büyük nedeni ise sunduğu maliyet uygunluğu ile hesaplı yapıştırıcılar olarak nitelendirilmeleridir.
Farklı Yapıştırma uygulamalarında, optimum formülasyon özellikle yapıştırılacak yüzeylere( polarite ve yüzey pürüzlülüğü) uygulama tekniklerine ve son kullanıcıların hizmet veren ortam koşullarına göre özel olarak geliştirilmelidir.

Uygulama teknikleri: Otomatik hotmelt makinası ile tek ve çift yönlü olarak kolaylıkla uygulanabilirler.
uygulama sıcaklığı min 150 °C – max 180° C aralığında olmalıdır. Uyugulama yapılacak yüzeylerin temiz, yağsız ve kuru olmasına dikkat etilmelidir.

Uygulama Alanları: Sefox yapıştırıcılar, yaylı yatak endüstrisi, torba yay endüstrisi, Halı sektörü filtre, matbaa ve çemberleme uygulamaları için kullanılırlar.

Saklama Koşulları: Sefox Yapıştırıcılar serin bir ortamda yaklaşık 12 ay boyunca saklanabilir Direct güneş ışığına maruz bırakılmamalıdır.

Paketleme: 12 kg / 22 kg bloklar yada granül şeklinde Kraft torba olarak paketlenmektedirler.

Ürün İsmi

Tür

Baz

Sefox 8000

Hotmelt

Eva Bazlı

Sefox 8605

Hotmelt

Eva Bazlı

Sefox 8605-1

Hotmelt

Eva Bazlı

Ürün Bilgi Formu

tr_TR
en_US tr_TR